6/2022

Povídání, které ti zabere jen pár minut je tady zároveň s novinkami z TeoriaMusicale.cz

 

Koncem května byl plán na červen v celku jasný. Hlavní zadání bylo dokončit školní rok, předat žákům ve škole tolik očekávané vysvědčení a překlenout se do období, na které se všichni žáci a učitelé těší asi ze všeho nejvíc.                                                             

Zároveň jsem se kromě vytváření obsahu pustil do něčeho, co s takovým produktem, jako je projekt hudební teorie hodně souvisí. Začal jsem se učit o marketingu. Vytvářet Fb reklamu a všechny ty méně, či více důležité zajímavosti, které se kolem toho točí.

V tuhle chvíli se ti může stát, že na Facebooku narazíš na mojí reklamu. Pro muzikanta, který si tímto nikdy neprošel je to hodně učení najednou. Textace, cílení, tvorba kampaní a plno dalších věcí.

Možná, že jsi rodič a pročítáš si novinky jako zástupce svého potomka. Pokud jsi se sem dostal přes nějakou z mých reklam a dávalo ti smysl všechno co v ní bylo, tak to znamená, že jsem alespoň částečně tuto úlohu „markeťáka“ splnil.

 

Nový obsah

Jelikož jsem celý červen a prozatimní část července strávil ve videokurzech o marketingu a reklamě, vznikla za tu dobu jen jedna videolekce na youtube s názvem: "TIKI TAKA".

Tenhle název v sobě skrývá pomůcku, jak se můžeš ty, nebo tvoje děti naučit základní rytmus. Tuhle pomůcku nám ve škole poradil profesor didaktiky a zatím jsem s ní nepracoval moc do hloubky. Pokud tě tedy můžu poprosit ideálně i jako rodiče.

Dej mi vědět, jak tahle taktika ve videu pomohla s rytmem tvým dětem a podívat se na něj můžeš zde.

 

Muzika

Prázdniny začaly před dvěma týdny a zase se rychle krátí. Co takhle dělají muzikanti a učitelé o prázdniny? Pokud si nenaordinují povinný sedmitýdenní odpočinek, tak většinou koncertují. Hrají s kapelami o sto šest, protože to je většinou další druhá náplň každého muzikanta/učitele.

To stejné se týká i mě, jelikož mě moje kamarádka zpěvačka poprosila, jestli bych s ní nezahrál na klavír pár koncertů. To mě jako bubeníka donutilo dost pilně cvičit na klavír, takže pokud máš zájem a jsi přinejmenším někde z okolí severních Čech, tak tady je malá pozvánka.

Aktuální prázdninové vystoupení proběhne 28 srpna v Děčíně. Jmenuje se to Malá Paříž. Ještě nemam bližší info, ale kliknutím na odkaz se dostaneš na Fb stránky tohohle projektu. V červencovém Newsletteru už pro tebe budu mít bližší info.

 

Závěrem

Doufám, že si ty, nebo tvoje děti užíváte prázdniny. Pokud ještě zvažuješ, jestli vstoupit do základního kurzu, tak si pro začátek přehraj první videolekce zdarma. Vůbec nevadí, že jsou prázdniny, protože tyhle videolekce si můžeš přehrávat, i když odpočíváš v hotelovém pokoji. Místo "prokrastinování" se alespoň můžeš dozvědět něco, co se jiní možná nikdy nenaučí.

Užívej prázdniny… Já jdu opět do práce a u nového newsletteru zase za měsíc. Tak ahoj.

             

           Základy hudební teorie

   

                                                                            

Odhlásit od odběru se můžeš zasláním e-mailu na info@teoriamusicale.cz. Nebudu si to brát osobně.