9/2022

Ahoj. Povídání, které ti zabere jen pár minut je tady zároveň s novinkami z TeoriaMusicale.cz

Skončilo září, je tady podzimní měsíc a musím říct, že z toho hudebního pohledu se blíží plno zajímavých událostí. Ve škole jsme tento týden začali vymýšlet program na vánoční koncert. Hrajeme na bubny doprovody z pohádek a připravujeme se na vystoupení, které bude určeno jen a pouze pro bubeníky a jejich rodiny. 

Ve druhé škole se zase připravuje taneční vystoupení a všichni mají plné ruce práce. Předpokládám, že i ty máš plné ruce práce. Děti ve škole mají tolik učení, že cvičení na bubny bývá mnohdy luxus, který si - až bych skoro řekl - nemůžou dovolit. A znovu se dostává do popředí základní kurz, který tě při nejmenším ušetří času stráveného ve škole. Můžeš pak věnovat každý týden pár desétek minut jedné lekci.

Úvodní video

Minulý týden jsem se koukal jen tak ze zvědavosti na úvodní video ke kurzu a napadlo mě, že je zbytečně dlouhé a asi i trochu hektické, takže jsem udělal nové, kratší, které mi dává větší smysl. Pokud jsi v kurzu a máš zaplacený přístup, asi tě to nebude zajímat, ale pokud jsi registrovaný a viděl jsi to původní dlouhé video, tak se mrkni tady

 

Zpětná vazba v kurzu zatím mlčí a to pro mě znamená jediné. Že ti videa dávají smysl a nemáš potřebu psát mi dotazy, které bych měl zpracovávat. Mám sice v kurzu pár favoritů, u kterých si nejsem jistý, jestli jsou dostatečně pochopitelné, ale držím se pravidla 80 na 20, tedy, že 20% práce ti vytvoří 80% výsledků. A mě 80% výsledků za 20% námahu stačí. Radím tak i všem svým muzikantským dětem ve škole. Stačí 10 minut denně cvičit a bude z tebe dobrej bubeník. 

Paměťovky

Na youtube roste počet lidí, kteří se koukají na záznamy z paměťových hodin na naší škole. Zmiňoval jsem se o nich i minulý měsíc. Aktuálně jsou na Youtube 4 záznamy. Jsou to relativně dlouhá videa, ale můžeš je klidně jen poslouchat, třeba jako podcast. Koukat jak mávám rukama a nesmyslně mrkám není pro pochopení paměťových technik až tak důležité. Když svůj zájem projevíš kliknutím na odkaz, klikni i na tlačítko odběru, ať nepřijdeš o další videa. Odkaz na první paměťovku přikládám zde.

Závěrem

Užij si zbytek října. Připravuj si pomalu zimní oblečení, protože ráno už bývá fakt kosa a hlavně - žij hudbou.

 

Díky za přečtení a užívej den. Jirka.

 

Základy hudební teorie

Teoriamusicale

Odhlásit od odběru se můžeš zasláním e-mailu na info@teoriamusicale.cz. Nebudu si to brát osobně.