Úvodní video

Video Image

Spustit tuto lekci

Označit lekci jako

  • Doplňkových souborů 0
  • Otázek v kvízu 0
  • Délka videa 6:50

Hudební nauka je předmět, který se v hudební škole učí současně s nástrojem. Žáci běžně na tento předmět dochází pět let a několik žáků se za tu dobu naučí alespoň základy toho, co je potřeba k pochopení hudebního jazyka. Většina z nich - včetně mě a také mých žáků, které učím na nástroj - nauka moc nebaví. Častým argumentem je: "Je to nuda". Na otázku, jestli vidí v nauce smysl jako v předmětu ale odpovídají, že ano.

Nemyslím si tedy, že nauka samotná je nuda, nebo moc složitá. Důvodů, proč to ve škole takto nefunguje bude ale víc. Někdy výuka nebaví samotného učitele. Další možnost je, že i pro zkušeného pedagoga je těžké být ve třídě plné dětí dostatečně individuální a ukázat každému žákovi jak na to tak, aby ho to bavilo.

Chci tě tedy uvítat na této stránce, jejíž součástí je i video. Toto video je startovací čára kurzu "Základy hudební teorie", který jsem vytvořil pro každého, kdo by se chtěl hudební nauku naučit. Ať už jsi to přímo ty, nebo tvoje děti. Vyber si čas a dobu, po kterou se chceš učit. Ukaž to svým dětem a pokud v tom co tady čteš uvidíš smysl, v úvodním videu ti vysvětlím všechno ostatní. Díky, že jsi tady a přeju ti hodně štěstí. 

 


K této lekci nejsou žádné kvízové otázky


K této lekci nejsou žádné doplňkové soubory


Zpětná vazba je dostupná pouze pro registrované