7/2022

 

 

Ahoj. Další měsíc utekl jako voda a mám tu pro tebe další Newsletter. Investuj do mě pár minut svého času a podívej se co je nového,

Facebook

Během minulých dvou měsíců jsem se hodně vzdělával. Hlavně v oblasti tvorby reklam, abych svůj kurz mohl ukázat širšímu okolí lidí (možná jsi jeden z nich). Bohužel jsem za to této sociální síti zaplatil cennu nejvyšší a Facebook mi z mě neznámého důvodu zablokoval účet pro zveřejňování reklam.

Rovnou jsem zažádal i o kontrolu, ta ale stále nebyla vyhodnocena a tak je v tuhle chvíli jediná možnost sledovat mě buď tady prostřednicvím odběru novinek, nebo na instagramu, kde sem tam přidám nějakou tu momentku (na instagramu hledej teoriamusicalecz).

Prázdniny

Tento týden jsem s rodinou na dovolené v Podkrkonoší, tak doufám, že sis svou dovolenou letos užil, užíváš, nebo tě teprve čeká na konci prázdnin. Pro všechny jsou prázdniny obdobím dovolených, volna a pro mnohé z nás i plno práce. Nicméně přesně za 16 dní bude 1. září a vůně nových školních pomůcek už začíná být pomalu cítit ve vzduchu.

Ne všichni se na školní rok těší. Já se nikdy do školy netěšil a je to možná i proto, protože mě málo který učitel dokázal přesvědčit o tom, abych si jeho předmět zamiloval. To jediné, co jsem si během školní docházky opravdu zamiloval bylo hraní na bubny, Ne ani nauka to nebyla.

Pokud jsi v kurzu, tak asi víš, že škola pro mě byla vždy jen nutnost. To bych ale rád změnil alespoň v přístupu k hudbě a hudební teorii, tak snad je alespoň tento předmět jeden z důvodů, proč se do školy těšíš.

Koncert

Minulý měsíc jsem se zmiňoval o koncertu, který proběhne 28. srpna v Děčíně na akci s názvem Malá Paříž. Tahle akce původně začala v Teplicích, protože tak se Teplicím i v minulosti přezdívalo. Eifelovka tam sice není, ale i tak je to příhodný název. Jelikož Teplické lázně jsou nejstarší ve střední Evropě, centrum města stojí za to navštívit.

Budeme hrát skladby od Hany Hegerové, nebo Marty Kubišové, hrajeme od 17:00 na Děčínském Rogalu, takže pokud žiješ někde v dosahu, určitě budu rád, když nás přijdeš podpořit. Bude to naše první společné vystoupení.

Nové video

Nové video můžeš zkouknout na Youtube s názvem Černé oči. Tentokrát jsem se pustil do tématu, které by mohlo zajímat znalce základů hudební teorie. Celý tento základní kurz není jen o tom, znát intervaly a umět je bleskurychle vyjmenovat. Výsledkem je stejně jen přenesení těchto znalostí do praxe.

Můžeš si proto ZDE vyzkoušet, jestli ti tahle praxe bude dávat smysl. Třeba jsi už v rámci kurzu něco složil. Těď v tom můžeš pokračovat. V některé lekci myslím zmiňuji, že nejsem žádný skladatel. Napsal jsem za celý život jen jednu jedinou skladbu, takže mě určitě nevnímej jako nějakého guru skladatele, ale stejně jsem si tímhle procesem prošel.

Většinou jsem si hrál s už existující muzikou a podle svého gusta jsem jí přepisoval. Jiné tóniny, jiná harmonie a o tomhle je i tohle video.

Závěrem

Chtěl bych ti popřát hezký zbytek prázdninového období. Havně klidný nástup do nového školního roku. Pokud tě cokoliv baví, tak hlavně nezapomeň "vycucat" za svých učitelů všechny jejich znalosti až do poslední, protože jenom nekonečnými otázkami se nakonec dostaneš k tomu, že budeš svému zájmu rozumnět. Tak ať to hraje. Čau.

Základy hudební teorie

Odhlásit od odběru se můžeš zasláním e-mailu na info@teoriamusicale.cz. Nebudu si to brát osobně.