5/2022

Ahoj,

První online měsíc skončil a je tady výzva v podobě prvního newsletteru. Doufám, že minulý měsíc byl pro tebe taky tak zajímavý, jako pro mě. 

První polovina května byla docela napínavá, jelikož už jsem dostával zprávy od programátora, že finální podoba celého webu už je jen otázkou pár posledních testů. Těmi testy je hlavně myšleno fungování registrací, objednávek a hlavně platební brány, což je ta poslední věc, která by se měla pokazit, že. Nakonec to jak asi víš všechno dobře dopadlo a přesně 16. května, kdy už bylo všechno ready jsem napsal první příspěvek na Facebook, Instagram a pozval jsem všechny lidi, který znám. 

Pro ty co nečtou

Jelikož budu vydávat newslettery vždy 16. v měsíci, napadlo mě i zapřemýšlet nad variantou video newsletteru, který bys mohl najít jednoduše na Youtube. Youtube kanál samotný funguje. Moc tam toho zatím není, ale je jen otázkou času, kdy se objeví dotaz na téma, co bych nemusel ukládat do placené části kurzu. 

Nápady na NoPay obsah

 Během května jsem hodně přemýšlel nad tím, čím bych začal na Youtube. Velký smysl mi dává ti předat i plno obsahu, který si prostě můžeš vzít a nechci tam nahrávat jen osekanej obsah ze základního kurzu. Jedno takové video jsem tam ale teď v úterý nahrál. Mrknout na něj můžeš tady.

Takže tady je otázka na tebe. Zajímám se o vzdělávání, výchovu. Řekl bych i vlivu školy na naše psychické zdraví, protože jsem do školy chodil, nebyla to procházka růžovou zahradou a nakonec se taky zajímám o mojí oblíbenou hudební teorii, ve které žiju stejně jako ve škole už přes 20 let. Co by tě teda zajímalo? Něco už samozřejmě v hlavě mám a během dalších týdnů to budu vytvářet, ale jinak. Napiš mi své nápady, jsem zvědavej a natěšenej o čem budu příště mluvit.

Novej kurz

Na stránkách sis už asi všimnul, že připravuji novej kurz. Je to pod všemi videi toho základního kurzu. Malej popisek, díky kterému si lámu hlavu.

Už když jsem dotočil všechna videa základního kurzu jsem si říkal, že pokud budeš chtít jít s hudebními znalostmi dál, tak tohle nebude stačit. Další možnosti pro toho, kdo pochopí základy jsou dvě. Buď ho to baví, chce pokračovat a zvedat tím svou vlastní hodnotu, nebo bude chtít na konzervatoř a zvedat tím svou hodnotu prostřednicvím téhle hudební školy. Možná by tu nějaké další možnosti byly, ale tyhle jsou u mě na prvních příčkách. 

Šel jsem myšlenkama na tu konzervatoř, protože tyto školy si stanovují pravidla znalostí hudební teorie pro žáky deváté třídy. Takže jsem si na internetu našel podmínky na všech třinácti konzervatořích, které v České republice jsou a vytvořil jsem kompletní obsah všech těhle znalostí. Rozdělil jsem je do šestnácti po sobě jdoucích lekcí a začal pracovat na jejich podobách. 

Teď ale to, proč si lámu hlavu. Všechny kurzy, které jsem vytvořil a v budoucnu vytvořím jsou založené na zpětné vazbě. Aby zkrátka fungovaly jako soukromá hodina. To znamená, že se o tebe starám a aktualizuji ty lekce, které nejsou dostatečně rozumné. Proto budou přijímačky na konzervatoř bohužel až příští rok od září 2023. 

Kurz vytvářím tak, aby jsi se za čtyři měsíce mohl připravit na konzervatoř a nemusel přitom projít ani tím základním kurzem. Jediný, co potom budeš potřebovat je cvičit na tvůj nástroj. Vidím to tak, že budu aktualizovat a vylepšovat základní kurz do detailů podle tvých požadavků a v září 2023 vyjde bezkonkurenční vzdělávací kurz, kterej připravý na přijímačky každého a to za krátké čtyři měsíce. Co myslíš?

Ceny

Hodně jsem při začátcích zvažoval, co za ty moje lekce vlastně budu chtít. Nejprve mě napadlo stanovit cenu za kurz a dát na to doživotní cenu bez omezení. Nakonec jsem se rozhodl pro druhou možnost, protože je to jako s jazykem (Mé oblíbené přirovnání). Pokud se jazyk nenaučíš do roka, tak se ho nenaučíš vůbec. Já se sice italsky učil dva roky, ale taky jsem to hodně flákal a stálo to dvakrát tolik.

Takže jsem si stanovil cenu. Podle toho, kolik tě to bude stát za rok. Nejrozumnější a asi i přirozené je pro každého mít jednu hodinu týdně. V kurzu je teď stále 37 lekcí a pokud se na každou podíváš s odstupem jednoho týdne, tak to od ledna do půlky září zvládneš. Můžeš odečíst svátky a prázdniny. Bude to trvat déle, ale s ročním předplatným tě teď vyjde jedna lekce na 75 korun. Až bude lekcí více, tak budou stát méně, protože je stále s frekvencí jeden týden/jedna lekce budeš moci zvládnout do roka. U měsíčního předplatného jsou to stále 4 lekce za měsíc a když vynecháš jednu, tak tě stojí 99 korun lekce. Když dvě, tak tě ty další dvě stojí 150 korun měsíčně.

To je můj názor na výhodu toho ročního členství do kterého jsem navíc vložil jednu konzultaci po Skypu v ceně. Konzultace, kterou by sis vyžádal sám by stála 1600 korun. Tuhle cenu jsem zvolil hlavně proto, že hlavní význam zde je vložený do kurzů a jejich zpětné vazby. Chápu ale, že by se mohlo objevit pár dotazů, které by si zasloužily mojí přímou odpověď. Proto v ročním přístupu jedna je. Stačí mi během zaplaceného roku napsat, nebo zavolat a vyřešíme to. 

Poslední je v ceníku ten neomezený přístup. Ten se vztahuje ke všemu na TeoriaMusicale.cz. Jakmile si zaplatíš neomezený členství, tak už dostaneš všechno. Další kurzy, ať už budou kdykoliv, protože to není časově omezené. Navíc jsem do toho vložil tři konzultace po Skypu. Jakmile vznikne příští rok ten další kurz přijímaček na konzervatoř, tak se tahle cena zvedne. Nemam ještě přehled o kolik, ale každý další obsah s touhle cenou bude samozřejmě hýbat, protože už si budeš kupovat doživotně mnohem víc obsahu. V tuhle chvíli je to ta nejlevnější varianta. 

Budoucnost

 

O budoucnosti bohužel nic nevím. Jediné s čím dokážu alespoň zápasit je v mém životě přítomnost. To bych chtěl popřát i tobě. Žij v přítomnosti a užívej si svýho života. Občas svou přítomnost naruším přemýšlením o budoucnosti a tím, co bych chtěl vytvářet. Určitě chci udělat ještě několik kurzů. Ať už to bude kurz Harmonie, Kontrapunktu, nebo Hudebních forem. Možná vzniknou i kurzy, které budou souviset více s praxí, než s teorií. To ale všechno závisí samozřejmě i na tobě, protože tohle všechno bude jen, když se ti to tady bude líbit. Takže díky za přečtení, užívej den a žij v přítomnosti. Čau

                     

          Facebook

              

           Základy hudební teorie

           

       instagram

 

                                                                            

Odhlásit od odběru se můžeš zasláním e-mailu na info@teoriamusicale.cz. Nebudu si to brát osobně.